Makedonija Soobrakaj A.D.

Eden Village Sikania Resort & SPA 4*  (Сицилија - чартер)


Eden Village Sikania Resort & SPA 4 * е совршен избор за активен одмор во природа - голема плажа, одлична хотелска база, вкусна и обилна храна и пијалоци и сузбивањето за патувања до најинтригантните глетки на Сицилија. Eden Village Sikania Resort & Spa 4 * е лоциран во јужниот дел на островот Сицилија, непосредно на брегот на морето во убав залив. На 18 километри од хотелот се наоѓа градот Лика. Плажата на хотелот е широка 150 метри и е опремена чадори и лежалки кои се бесплатни за гостите на хотелот, тушеви, бар-ресторан. Плажата е со златен, фин песок, што е одличен предуслов за прекрасен морски одмор. Хотелскиот комплекс располага со 218 пространи соби, реновиран целосно во 2011 година и нуди на своите гости следниве удобности: -Бања и тоалет -Плазма телевизор -Минибар -Фен -Сеф -Климатизација -Некои од собите се со балкон. -Супериор соби се со поглед кон морето и се добиваат со доплата. Бебешкo креветче се доплаќа по 10 евра на ден. Во Eden Village Sikania Resort & SPA 4 * се дозволени мали животни до 10кг, кои не може да бидат шетал во заедничките простории. Цена за една недела е 50 евра. Таксата се плаќа на лице место, на рецепција и се определува еднострано од општина издувам. Таксата е во износ од 2 евра на вечер за ниските сезони и 3 евра за почетокот на август. Може да се менува од општината

« Назад
Аранжмани

Нашата туристичка агенција нуди голем број на аранжмани.
прочитај повеќе »
Aвтобуски превоз

Патувајте брзо и безбедно со Македонија Сообраќај.
прочитај повеќе »
Хотели / Апартмани


Погледнете ги објектите со кои располагаме.

прочитај повеќе »

 

Контакт

За подетални информации контактирајте не...
прочитај повеќе »

© 2011 | Македонија Сообраќај | Сите права се задржани.

Designed & developed by Artisoft.