Makedonija Soobrakaj A.D.

Pineto Welness & SPA 4* (КАСТАЛАНЕТА МАРИНА)


Pineto Wellnes & SPA 4 * се наоѓа на тивко место меѓу многу зеленило, во близина на песочните плажи на Castellana Marina и основните историски, уметнички и културни знаменитости на областите Пуља и Базиликата. Pineto Wellnes & SPA 4 * e на само 32 километри од центарот на историскиот град Таранто, на 26 километри од Масафра - природниот парк во регионот "Terra delle Gravine", на 52 километри од Гроталие, познат по својата керамика. Pineto Wellnes & SPA 4 * е опкружен со мирис на борови дрвја (Aleppo Pines), во тивка и мирна атмосфера и само неколку стотини метри од златни плажи на Јонското Море. Хотелот се наоѓа на 2км од сопствена песочна плажа до кој се доаѓа со бесплатен превоз од хотелот во текот на целиот ден или пеш, околу 30 минути прошетка низ одморалиштето опкружени со зеленило, приватни вили и спокојство. Во летните месеци се организираат различни забава за деца од 4 до 11 години во мини-клубот на хотелот и за возрасни. Wi-FI во лобито на хотелот. Хотел Pineto Wellnes & SPA 4 * располага со 90 стандардни и 24 супериор соби, меѓутоа поголемиот дел од собите имаат балкон. Големите и удобни 114 соби со поглед кон базенот и боровите дрвја се декорирани во современ стил. Стандардните соби се опремени со спални или два кревети, располагаат со напредни и удобен мебел и имаат: -Телевизор -Централна клима -Бања со када или туш -Директен телефон -Услугата "повик за будење" -Мал фрижидер -Мали миленичиња се дозволени во собата. -Ресторан Хотел Pineto Wellnes & SPA 4 * располага со два пространи и светли ресторани. Тука ќе имате можност да ги вкусите традиционални јадења, да уживаат во боите, мирисите и звуците на месноста. Услуги во хотелот -Надворешен базен -Внатрешен базен - во студените месеци -Бизнис центар -Сали за состаноци и банкети -Перење и пеглање -Лоби бар -Главен ресторан -Градина -Соби за багаж -24 часовна рецепција -Шатл - бесплатен превоз до плажа закажана -Сеф на рецепција

« Назад
Аранжмани

Нашата туристичка агенција нуди голем број на аранжмани.
прочитај повеќе »
Aвтобуски превоз

Патувајте брзо и безбедно со Македонија Сообраќај.
прочитај повеќе »
Хотели / Апартмани


Погледнете ги објектите со кои располагаме.

прочитај повеќе »

 

Контакт

За подетални информации контактирајте не...
прочитај повеќе »

© 2011 | Македонија Сообраќај | Сите права се задржани.

Designed & developed by Artisoft.