Makedonija Soobrakaj A.D.

Acacia Resort & SPA 4* (Сицилија - чартер)


Acacia Resort & SPA е лоциран на чистите плажи меѓу Палермо и Чефалу, на влезот на природниот парк Parco delle Madonie, во одморалиштето Campofelice di Rocella. Растојанието до аеродромот на Палермо е 84 километри, а до Чефалу, главна атракција во Сицилија е 15 км. Хотелот е на првата линија и има приватна плажа со чадори и лежалки (од 12.05 до 06.10). Самата плажа не е многу широка и за тоа како природно продолжение меѓу плажата и базенот има одлични одржувани ливади каде се лоцирани најголем дел од чадорите и лежалките. Плажата е песок и камења. Acacia Resort 4 * LUX нуди на своите гости многу голем, 16 000 кв.м., егзотични базен, со форма на лагуна, со бројни видови тропски растенија и цвеќиња. Барот на базенот работи од 12.05 до 29.09, каде што гостите на хотелот може да нарачаат различни грицки, пијалоци и коктели. Целата територија на хотелот од 40 000 кв.м. е вистинска рајска, цветна градина. Можете да поседнете на сенка или да се одморите помеѓу тропска вегетација, потопен во мирис на цвеќиња.

« Назад
Аранжмани

Нашата туристичка агенција нуди голем број на аранжмани.
прочитај повеќе »
Aвтобуски превоз

Патувајте брзо и безбедно со Македонија Сообраќај.
прочитај повеќе »
Хотели / Апартмани


Погледнете ги објектите со кои располагаме.

прочитај повеќе »

 

Контакт

За подетални информации контактирајте не...
прочитај повеќе »

© 2011 | Македонија Сообраќај | Сите права се задржани.

Designed & developed by Artisoft.